Arama
Generic filters

Amperino – İnegöl’den Yerli Elektrikli Otomobil

Amperino – İnegöl’den Yerli Elektrikli Otomobil

 • F1 Ekrem
  Katılımcı

  Saloni ve Erhun Metal firmaları tarafından şehir içi kısa mesafelerde kullanılmak üzere geliştirilen elektrikli otomobil Amperino’nun test sürüşleri 3 ay içerisinde başlayacak.

  Saloni ve Erhun Metal firmaları tarafından şehir içi kısa mesafelerde kullanılmak üzere geliştirilen ve geçtiğimiz aylarda kamuoyuna tanıtılan Amperino elektrikli otomobilin L7 sınıfı City Car Konseptinin ilk modeli için 30 kişilik mühendis ekip çalışıyor ve 3 ay içinde deneme sürüşleri yapılacak.

  AMPERİNO ELEKTRİKLİ OTOMOBİL NEDİR?

  Saloni ve Erhun Metal bilgi ve tecrübelerini bir arada toplayıp Amperino ismindeki elektrikli aracın marka tescilini aldı. İki ayrı firmanın 10 yılı aşkın süredir altyapısına 25 milyon liranın üzerinde yatırım yaparak ortaya çıkardıkları ortak girişim, 80 kişilik personeliyle şehir içi kısa mesafe kullanımları için elektrikli araç üretimi yapacak.

  • Bu konu 1 yıl 10 ay önce önce F1 Ekrem tarafından değiştirildi.
  F1 Ekrem
  Katılımcı

  Erhun metal otomobil fabrikalarındaki gibi robotla metal koltuk iskeleti vs. üretiyor. Saloni ise bir mobilya markası. Abd avrupa gibi yerlerde showroomları olan bir mobilya markası.

  Aracın iç tasarımını merak ediyorum gerçekten bakalım inegol mobilyalarının şanına yakışır bir iç tasarım görebilecek miyiz?

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.