Arama
Generic filters

Cem Bölükbaşı

Cem Bölükbaşı

 • F1 Ekrem
  Katılımcı

  Eren Üçlertoprağı, Formula 2’de mücadele eden Cem Bölükbaşı’nın bu seviyede yarışan ilk pilot olduğunu hatırlatarak, “Sanaldan gerçeğe gelince de bir takım zorluklar var. Bunun da ana etkeni otomobile alışmak. Biz hem Bahreyn hem de Suudi Arabistan Cidde yarışlarında oradaydık. Maalesef Cidde’de büyük bir sıkıntı yaşadı. Biraz da pistin azizliğinden diyebileceğimiz. FIA da kontrol amaçlı yarışmasına izin vermedi, doğru karardı nispeten. Ama Cem’in otomobile alışması biraz daha zaman alacaktır. Şu anki performansı da gayet yerinde. Kendisinden çok daha tecrübeli rakiplerine karşı çok iyi sonuçlar elde ediyor. İlk yarışta temas olmasaydı 11’inci bitirecekti. İlk yarış için de hiç fena değil, çok başarılı. Ben kilometre yaptıkça, otomobile alıştıkça Cem’i yukarılardaki sıralarda göreceğimize yürekten inanıyorum” şeklinde konuştu.

  F1 Ekrem
  Katılımcı

  Cem Bölükbaşı, Ekşi Sözlük’ün konuğu olmuştu. Verdiği cevaplar:

  F1 Ekrem
  Katılımcı

  Macaristan’a 13. sırada başladı, Lawson, Sargeant gibi adamları geçti ilk 10’u görmüştü pitler öncesinde. Pit sonrası 19. luğa düştü ama öndekiler pit yapmadı daha.

  Ayrıca yağış da geliyor. Cem pistte kalırsa ilk 10 şansı var.

  Yalnız geçişleri müthişti, uluslararası yayında İngilizce spiker Cem’in geçişlerini ballandıra ballandıra anlattı. Birkaç tur Cem’i ve geçişlerini izlettik. Portfolyosuna ekleyeceği türden görüntülerdi.

  Mert
  Anahtar yönetici

  Davur
  Katılımcı

  F1 Ekrem
  Katılımcı

  Cem’den sonraki ilk yarış Hollanda yarışı yapılıyor. Ssports’da spiker bile yok. İngilizce yayına dönülmüş…

  Charouz’a gelince Cem Bölükbaşı’nın yerine aldıkları kadın pilot takıma hakettiği performansı sunuyor. yarışın yarısı bitti. Pitstop yapmadan 11. liğe yükseldi. Pitstop yapıp muhtemelen en sonlara kadar inecek. Fittipaldi bile 16. sırada şu an.

  F1 Ekrem
  Katılımcı

  Derken güvenlik aracının peşinden start verilirken pite girmeye çalışanlar kaza yaptı. Bu arada güvenlik aracı da daha önce bir aracın ön sağ lastiği doğru takılmadığı için pistten çıkması sebebiyle olmuştu.

  Cem’in yerine giren Calderon da kazada işin içinde. Pite girmeden hemen önce arkadan ona da çarptılar.

  Kaza olmasaydı Calderon 18. sıraya inmişti zaten.

  Cem muhtemelen keyifle iziyordur.

   

   

7 yazı görüntüleniyor - 1 ile 7 arası (toplam 7)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.