Arama
Generic filters

Renault’un Yeni Otomobili İnternette Tartışma Yarattı

0
3 yıl önce

Renault giriş seviyesi B sınıfı sedan klasmanında daha önce piyasada yer alan Renault Symbol modelini üretimden kaldırarak bu yıldan itibaren Renault Taliant modelini piyasaya sunmuştu.

Birkaç gün önce bir sosyal medya kullanıcısının Renault bayiisindeki araç tanıtımını internette yayınlaması üzerine araç gündeme oturdu. Ekşi Sözlük üzerinde araçla ilgili yoğun bir eleştiri yapıldı.

Sosyal medya kullanıcısı yeni Taliant’ın koltuklarının garip olduğunu, radyo bulunmadığını arka camların elle açıldığını ve kol dayama gibi ekipmanların yer almadığını buna karşın 200 bin TL’lik etiketi olduğunu ifade ederek aracın 2020’li yıllara ait gibi olmadığıı vurgulamıştı.

Ekşi sözlük yazarları da aracı yoğun şekilde eleştirdi.

Bu aracın selefi olan Renault Symbol, Bursa fabrikasının yanı sıra Dacia Romanya Fabrikası’nda da üretiliyordu. Renault’un global pazarda B sınıfında sadece Clio Hatchback aracı varken sedan B sınıfı tercih edilen pazarlarda ise farklı isimlerle yer alıyor.

Avrupa pazarında Renault markası altında B sedan araç satışı yapılmıyor. Avrupa’da Renault grubu Dacia markası altında Dacia Logan modeli ile B sedan sınıfında yer alıyor.

Ülkemizde ise B sedan sınıfındaki araç Dacia Logan yerine Renault Symbol olarak satılıyordu. Yenilenen Logan ile birlikte artık Renault Taliant modeli ile Türkiye’de olacak. Öte yandan Türkiye Dacia’da ise B sınıfı sedan satışı olmayacak.

Aynı araç Güney Amerika pazarında da satılıyor. 2. Nesil Dacia Logan olarak da bilinen ve ülkemizde Renault Symbol adıyla satılan araç, Latin pazarlarında Renault Logan adı altında satılıyordu. Marka 3. Nesil Dacia Logan ile birlikte Güney Amerika pazarında da yer almaya devam edecek.

2. Nesil Dacia Logan Türkiye’de Bursa Fabrikası’nın yanı sıra Romanya’daki Dacia Fabrikası’nda üretilirken, 3. Nesil Dacia Logan ise şimdilik sadece Romanya’da üretiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir