Arama
Generic filters

Karsan’dan Otomobil Üretim Atağı

0
3 yıl önce

Türkiye’nin marka bağımsız otomotiv üreticisi Karsan, hem kendi markasıyla hem de farklı markalar adına ürettiği ticari araçlardan sonra şimdi de otomobil üretimine hazırlanıyor.

Bu kapsamda Oyak Renault ile yapılan anlaşmaya göre 2022 yılı sonundan başlayarak 5 yıllık periyot içinde Renault Megane Sedan modelinin üretimi Karsan fabrikalarında yapılacak. Yıllık 55.000 adetlik üretimin planlandığı proje için Karsan kendi fabrikasında 210 milyon TL tutarında yatırım yapacak. Bu genişleme ile Karsan’ın 800 kişilik yeni bir istihdam da oluşturması bekleniyor.

Karsan CEO’su Okan Baş, %100 elektrikli ve otonom toplu taşıma araçları ürettiklerini ve dünyanın pek çok noktasına araçları ihraç ettiklerini belirtti. Jest Electric, Atak Electric ve Otonom Atak Electric gibi araçların yurtdışında önemli ihracat başarısı elde ettiğini ve Avrupa’nın önde gelen yenilikçi çevreci teknolojileri olduğunu belirtti.

Okan Baş, Oyak Renault ile yaptıkları bu iş birliği ile şirketin esnek ve çevik üretim kabiliyetinin bir kez daha kanıtlandığını ve bu iş birliğinin sektöre yeni bir bakış açısı getireceğini belirtti.

Karsan, hali hazırda kendi markasına ait minibüs ve otobüs üretimine devam ederken; Hyundai, Menarinibus gibi markalar için de üretim yapıyor.

Etiketler:
, ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir