Arama
Generic filters

İstanbullu Artık Taksi Kullanmıyor

0
3 yıl önce

İBB CHP Grup Sekreteri Mesut Kösedağı, özel bir televizyon kanalında katıldığı programda İstanbul’daki taksi sayısının nüfus artışına karşın sabit kaldığını ve İstanbul’un dünyanın büyük metropolleri ile karşılaştırıldığında taksi başına en çok nüfusun düştüğü şehrin İstanbul olduğunu belirtti.

İstanbul’da taksi sisteminin artık çöktüğünü, taksilerle ilgili şikayetlerin katlanarak arttığını ve nüfusun büyük bir bölümünün taksiyi bir ulaşım aracı olarak görmediğini ekledi. Bu sebebiyle vatandaşın kısa mesafelerde elektrikli scooter gibi alternatiflere yöneldiğini, uzak mesafe ulaşımlarda da alternatif yöntemlere kaydığını söyledi.

İBB’nin taksi sistemini düzeltmek için otobüslerde olduğu gibi İBB kontrolünde bir taksi sistemine geçmesinin şart olduğunu, tüm taksilerin bu sisteme dahil olmasının gerekmediğini, bir miktar taksinin bile bu sistemde çalışmasıyla sektörün geri kalanının kendini toparlayacağını belirten Kösedağı, bu teklifin İBB UKOME’ye 6 kez götürüldüğünü ve UKOME’de bu kararın kabul edilmemesi sebebiyle projeye başlayamadıklarını ekledi.

Etiketler:
, , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir