Arama
Generic filters

TOGG’dan Uluslararası Ortaklık Hamlesi

0
3 yıl önce

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu kısaca TOGG olarak anılan ve yerli otomobil markası oluşturma hedefiyle çalışmalarına devam eden şirketten önemli bir uluslararası ortaklık hamlesi geldi.

Şirket, daha önce elektrikli otomobiller için batarya üreten Çin şirketi Farasis Enerji ile stratejik ortaklık imzaladığını duyurmuştu. Bu ortaklıkla yeni bir adım atılmış oldu. Farasis ile TOGG’un Türkiye’de enerji saklama teknolojileri geliştirilmesi üzerine Silk Road Temiz Enerji Çözümleri San. Tic. A.Ş.’yi kurdukları açıklandı.

Gelişme şirketin Twitter hesabından duyuruldu.

Tek Hedefi Otomotiv Değil

Tanıtımdaki videoda da gösterildiği üzere şirket sadece TOGG’a değil diğer markaların elektrikli araçlarına da üretim yapacak. Ticari araçlar, otobüsler, kamyon ve diğer binek otomobiller haricinde enerji depolaması yapmak isteyen tesislerinde kullanabileceği sistemler üzerine çalışacağı görülüyor.

Tesla da Benzer Yolda

Elon Musk’ın sahibi olduğu ABD’li otomotiv firması Tesla da enerji saklama işine önem veriyor. Tesla’nın batarya teknolojisini Panasonic üretirken şirket, araçların şarj imkanları konusunda da ürünlere sahip.

Tesla Inverter

Tesla solar panelleri ile evlerin çatılarını güneş enerji santrallerine çeviren Tesla, solar inverter ve Powerwall adını verdiği depolama sistemiyle enerjinin evde saklanabilmesi yönünde de çalışmalar yapıyor. Böylece Tesla sahipleri evlerine kurdukları sistemle güneş enerjisinden yararlanabilirken, fazla ürettiklerini enerjiyi de evlerinde kullanabiliyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir